#8 Wielkanoc 2019 – modne dekoracje

Wiosna to radosna pora budzącej się do życia przyrody, dlatego chętniej sięgamy po kolorowe dodatki i dekoracje do naszego domu. Idąc śladem najmodniejszych trendów, we wnętrzu nie powinno zabraknąć koloru koralowego, okrzykniętego przez instytut Pantone kolorem 2019 roku, który stworzy zgraną parę z kolorami ziemi: brązami i szarościami. Trzecim kolorem uzupełniającym będzie równie egzotyczny turkus, a całości dopełnią złote detale oraz elementy mebli, np. nogi ławy, uchwyty, świecznik.

Alternatywą kolorystyczną dla wesołego koralowca może być jaskrawa zieleń, przywodząca na myśl świeżą trawę. Doskonałym tłem dla zieleni będzie surowy beton, który zrówna ekspresją mocny akcent. Dodajmy jeszcze jeden kolor – pastelowy róż i oto mamy pełną życia wiosenna aranżację.

Dla minimalistów i osób nie lubiących zbyt „rażących” kolorów proponujemy niezmiennie atrakcyjną i ponadczasową biel. Wybierzmy jednak więcej ażurowych wzorów, by uzyskać efekt delikatności.

Nie tylko na Wielkanocnym stole, ale także i na co dzień, nie powinno zabraknąć na stole świeżych kwiatów, zarówno ciętych we flakonie, jak i sadzonych w doniczkach. Zielone rośliny zawsze ożywiają wnętrze, dodają charakteru i poczucia przytulności. Obcowanie z naturą jest bardzo trendy 🙂

Zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.homebook.pl